Do czego służą maszyny polerskie?

W wielu sklepach detailingowych możemy zaopatrzyć się w różnego rodzaju maszyny polerskie do samochodu. Wiele osób zastanawia się, do czego właściwie służą maszyny polerskie? Podczas użytkowania naszego pojazdu jest on narażony na wiele najróżniejszych rzeczy, od odskakujących kamyków na naszej drodze, przez różnego rodzaju zadrapania, aż po pył hamulcowy, żywicę, czy smołę. Auto, które poddane zostało działaniu tego rodzaju czynników możemy wyczyścić i wypolerować oraz zabezpieczyć za pomocą profesjonalnych autokosmetyków dostępnych w sklepach detailingowych. Jednak nie zawsze kosmetyki samochodowe są wystarczające do pozbycia się niedoskonałości powstałych na karoserii naszego samochodu, to właśnie wtedy warto zainwestować w maszynę polerską. Jakie właściwości ma maszyna polerska? Tego rodzaju sprzęt pomaga usunąć zarówno lekkie, jak i większe otarcia i zadrapania. Maszyny polerskie doskonale przygotowują powierzchnię samochodu do nałożenia profesjonalnych autokosmetyków zabezpieczających nasz samochód i sprawiających, że będzie wyglądało ono wspaniale. 

Polerowanie ręczne, czy polerowanie maszynowe samochodu?

Wiele osób zastanawia się, czy zdecydować się na ręczne, czy maszynowe polerowanie samochodu, czym różnią się oba te sposoby i na czym właściwie polegają? Czy warto zainwestować w maszyny polerskie dostępne w sklepach autodetailingowych? Polerowanie ręczne to proces, w którym szlifujemy lakier za pomocą siły swoich rąk. Ręczne polerowanie z pewnością jest dobrym rozwiązaniem dla samochodów, które nie wymagają dużej ingerencji, a ich stan można określić jako dobry, wymagający jedynie drobnej ingerencji. Ręczne polerowanie może zapewnić pojazdowi ochronę i poprawić jego wygląd, o ile nie jest on uszkodzony przez promienie słoneczne i inne czynniki zewnętrzne. Jeśli nasza karoseria i farba znajdująca się na niej są dość zaniedbane albo mocno uszkodzone, polerowanie ręczne nie przyniesie efektów, w tym przypadku powinniśmy wybrać maszynowe polerowanie samochodu. Podczas polerowania maszynowego to używany przez nas sprzęt gwarantuje odpowiednią siłę i szybkość ruchu, która poradzi sobie nawet z najbardziej zaniedbanym, czy uszkodzonym lakierem. Wybierając ten sposób polerowania, musimy używać maszyny polerskiej zgodnie z instrukcjami oraz prawidłowo dobrać prędkość, aby nie uszkodzić naszego lakieru samochodowego.

Maszyny polerskie rotacyjne 

Jednym z rodzajów maszyn polerskich dostępnych w sklepach detailingowych jest maszyna polerska rotacyjna. Dla kogo jest ona przeznaczona? W polerkę rotacyjną powinny zainwestować osoby, które już miały do czynienia z maszynowym polerowanie samochodów, ten rodzaj maszyn polerskich może być zbyt trudny w użytkowaniu dla osób początkujących. Tego rodzaju sprzęt doskonale radzi sobie z głębokimi zadrapaniami i bardzo widocznymi uszkodzeniami, dlatego nie mając doświadczenia dość łatwo jeszcze bardziej uszkodzić samochód, zamiast dokonać faktycznej naprawy. Należy pamiętać, że maszyna polerska rotacyjna wiąże się z dość dużą mocą, dlatego, jeśli planujemy używać polerki rotacyjnej po raz pierwszy na naszym samochodzie, powinniśmy uważać zarówno na ilość obrotów, jak i samą siłę nacisku.

Maszyny polerskie oscylacyjno-rotacyjne typu dual-action 

Jednak sklepy detailingowe to nie tylko polerki dla profesjonalistów, to również prostsze w użytkowaniu maszyny typu dual-action. Dwufunkcyjne maszyny polerskie nadają się do użytkowania zarówno przez doświadczonych profesjonalistów, jak i przez osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z polerowaniem przy pomocy maszyn. Maszyny polerskie dostępne w sklepach detailingowych o podwójnym działaniu są łatwe w użyciu, nie są one ani ciężkie, ani szczególnie głośne. Dzięki tego rodzaju produktom każdy jest w stanie zająć się defektami swojego auta przy niewielkim wysiłku. Kupując maszyny polerskie typu dual-action, możemy zainwestować w zestaw, który pomoże nam kompleksowo zadbać o nasze auto, lub pojedynczą maszynę polerską bez dodatkowych akcesoriów. 

Wyświetlanie 1–15 z 27 wyników