Mycie szyb

Każdy właściciel samochodu wie, że szyby to jedne z szybciej brudzących się elementów auta. Osadzający się na nich brud to nie tylko nieestetyczny widok, ale także niebezpieczeństwo dla kierowcy. Zatem wszystko, co przylega do szyb samochodu, powinno być regularnie usuwane, aby widoczność i atrakcyjny wygląd auta były zachowane. W tej kwestii jesteśmy specjalistami i oferujemy Ci najwyższej jakości środki do czyszczenia szyb. Sprawdź proponowane produkty, odwiedzając naszą stronę. Znajdziesz tam najlepsze kosmetyki samochodowe.

Co warto wiedzieć o myciu szyb w samochodzie?

Zanim rozpoczniesz mycie szyb, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiedni środek czyszczący. Wybierając ten, który spełni Twoje potrzeby, pamiętaj, aby sprawdzić jego skład. Polecamy unikać substancji na bazie amoniaku, ponieważ ma on negatywny wpływ na elementy znajdujące się w okolicy szyb, które wykonano z gumy, winylu i skóry. Do tego, wydzielane przez amoniak opary, są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Przy wyborze kosmetyków samochodowych do mycia szyb, warto także ustalić, co jest celem czyszczenia. Można skupić się na usunięciu z szyby owadów czy tłustych plam lub chcieć je tylko wypolerować. W zależności od tego należy dobrać odpowiedni środek. Dodatkowo będzie Ci także potrzebny przedmiot do naniesienia i rozprowadzenia płynu myjącego. W naszym sklepie możesz znaleźć mikrofibrę, która jest najczęściej polecana do mycia szyb. Nadaje się do czyszczenia, ale także do polerowania na sucho i mokro. Jej struktura zapewnia wyjątkową chłonność i przede wszystkim brak smug. Odradza się używania zwykłych ściereczek, ponieważ te zostawiają na szybie drobne nitki, które zaburzają cały proces mycia szyb. Mycie szyb to z pozoru proste zadanie, ale pamiętaj, że aby przyniosło oczekiwane skutki, musisz używać odpowiednich środków myjących i akcesoriów. W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości produkty, które pochodzą od najbardziej cenionych producentów. Na Twoim zadowoleniu zależy nam tak samo, jak i Tobie, dlatego możesz być pewien, że oferowane przez nas kosmetyki samochodowe to poddane dokładnej selekcji środki.

Jakie produkty możesz znaleźć w naszej ofercie?

W celu zapewnienia Ci kompleksowej obsługi wprowadziliśmy do naszej oferty różne produkty do mycia szyb oraz niezbędne do tego akcesoria. Możesz zaopatrzyć się w środki przeznaczone do usuwania owadów, które poradzą sobie także z usunięciem żywicy z szyb, chłodnicy i innych elementów z tworzyw sztucznych. Dysponujemy również płynem do różnego rodzaju powierzchni szklanych, który doskonale radzi sobie z tłustymi plamami, nie pozostawiając smug. Wśród kosmetyków samochodowych przeznaczonych do mycia szyb znaleźć także można produkt, który usuwa kamień i nalot powstały w wyniku opadów kwaśnych deszczy, zabrudzeń drogowych i organicznych. Dodatkowo można zakupić w naszym sklepie preparat do odmrażania szyb. Ten środek skutecznie usuwa lód i szron. Charakteryzuje się szybkością działania. Możesz być pewien, że poradzi sobie z odmrażaniem szyb, lusterek, a nawet zamków. Jego działanie jest zauważalne nawet przy -60°C. Jest bezpieczny w odmrażaniu różnego rodzaju elementów szklanych, lakierowanych lub wykonanych z gumy czy plastiku. Nie pozostawia rys i co najważniejsze  nie zamarza na szybach. Jego usuwanie nie wpływa na jakość jazdy i bezpieczeństwo. W kwestii bezpieczeństwa należy także wyszczególnić środek antyroszeniowy do szyb, zapobiegający ich parowaniu. Blokuje osadzanie się pary nie tylko na szybach, ale także lusterkach.

Jak poprawnie myć szyby?

Przy myciu szyb warto pamiętać, że nawet najskuteczniejsze preparaty nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli użyjemy nieodpowiedniej techniki. Otóż jako pierwszy krok należy bezwzględnie oczyścić szybę z zabrudzeń drogowych i owadów. Kolejny etap to mycie szyb właściwym środkiem czyszczącym, który tak, jak oferowane przez nas produkty, nie zostawia smug, tylko pomaga w pozbyciu się kurzu i drobnych zabrudzeń. Jeśli jesteś wymagający, to nie musisz kończyć na tym etapie, ale możesz także użyć jednego z dostępnych w naszym sklepie środków do polerowania szyb. Dzięki temu usuniesz drobne rysy i uczynisz szybę Twojego samochodu lśniącą i przejrzystą. To, co możesz jeszcze dodać to produkt, który tworzy powłokę hydrofobową nazywaną niewidzialną wycieraczką. Dzięki niej nawet najbardziej obfity deszcz nie będzie Ci straszny, a Twoje bezpieczeństwo zostanie zachowane. Niewidzialna wycieraczka skutecznie odpycha krople deszczu, sprawiając, że ślizgają się po szybie. W efekcie jej działania widoczność w trakcie jazdy znacznie się poprawia.

Wyświetlanie 1–15 z 31 wyników