Powłoki ochronne

Ochrona lakieru jest dla każdego właściciela jedną z niezbędnych czynności, którą wykonuje przy swoim aucie. Niestety, ale utrzymanie głębi i nieskazitelności powłoki lakierniczej, którą auto otrzymuje przed wyjazdem z fabryki samochodowej, a później salonu, jest niemożliwe. Z biegiem czasu i upływem okresu użytkowania każdego pojazdu, kolor lakieru, jak i jego ogólny wygląd ulega zmianie. Jeśli chciałbyś, aby Twoje auto prezentowało się zachwycająco, a jego lakier nadal wyglądał jak tuż po wyjeździe z fabryki, odwiedź naszą stronę i wyposaż się w kosmetyki samochodowe, które tworzą powłoki ochronne.

Dlaczego warto zainwestować w powłoki ochronne?

Lakier każdego samochodu codziennie narażony jest na różnego rodzaju uszkodzenia. Mogą to być uszkodzenia związane z warunkami pogodowymi, czyli silne opady deszczu, czy gradu. To, co jeszcze szkodzi lakierom samochodowym to promieniowanie słoneczne oraz kwaśne deszcze i sól drogowa wysypywana na jezdnię zimą. Do tego każdy z kierowców wie, jak często zdarza się, że na zatłoczonym parkingu, ktoś zarysuje nasz samochód. Na szczęście na rynku są sposoby na to, aby zabezpieczyć powłokę lakierniczą naszego samochodu. Kosmetyki samochodowe, które znajdują się w naszej ofercie to wysokiej jakości produkty, które, zanim trafią do naszego sklepu, poddawane są szczegółowej selekcji. Oferujemy produkty od najlepszych producentów, którzy przez lata doskonalili produkowane przez siebie powłoki ochronne. Dziś to już nie tylko wosk, ale wysokiej klasy powłoki. Dzięki nim samochód zyskuje niewidzialną ochronę, a właściciel znów może poczuć zazdrosne spojrzenia przechodniów. Zatem wybierając powłoki ochronne z naszej oferty, możesz liczyć na:

 • wysoką przyczepność powłoki do lakieru,
 • wyjątkowy połysk,
 • zachwycającą twardość,
 • ochronę przed osadzającymi się substancjami brudzącymi,
 • trwałość lakieru i perforację,
 • ochronę przed warunkami atmosferycznymi,
 • ochronę przed promieniami UV.

Część z produktów, które służą do ochrony lakieru, można stosować, jako samodzielne produkty lub dodatki do innych bardziej zaawansowanych kosmetyków samochodowych. Ich trwałość różni się od zastosowanego preparatu, ale może dochodzić nawet do 5 lat. Do najpopularniejszych rodzajów powłok zalicza się powłoki kwarcowe i ceramiczne. Istnieją też hybrydy tych dwóch. Te pierwsze można zakupić w niższej cenie niż produkty ceramiczne. Jednakże to właśnie te drugie uznawane są za najtrwalszą obecnie znaną powłokę ochronną. Powłoka ceramiczna składa się z wyjątkowo trwałej warstwy nanocząsteczek, której grubość może dochodzić do nawet 10 mikronów. Nie pęka i chroni przed utlenianiem się lakieru.

Czego możesz się spodziewać po nałożeniu ceramicznej powłoki ochronnej?

Powłoka ochronna to przede wszystkim zabezpieczenie dla lakieru samochodowego. Patrząc na samochód, to właśnie na lakier zwracamy w pierwszej kolejności uwagę. Jego odświeżenie i odpowiednia ochrona może sprawić, że z zaniedbanego samochodu stworzymy atrakcyjny pojazd. Stosowanie powłoki ochronnej ma na celu maksymalną ochronę lakieru przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Czego można się zatem spodziewać, decydując się na aplikację takiej powłoki? Jest szereg zalet, ale do tych najbardziej docenianych zalicza się:

 • efekt hydrofobowy, czyli odpychanie wody i zanieczyszczeń, co sprawia, że brud rzadziej się osadza, a czyszczenie samochodu i lakieru, jest znacznie ułatwione,
 • hamowanie korozji i oksydacji ma miejsce dzięki temu, że cząsteczki powłoki wnikają w lakier i zapobiegają jego degradacji,
 • ochrona przed chemikaliami i wszelkimi zanieczyszczeniami drogowymi, a nawet owadami,
 • wyjątkowy blask lakieru, który jeszcze bardziej uwydatnia jego barwę, nadając mu krystalicznego połysku,
 • ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV i wysoką temperaturą, które skutecznie mogą spowodować wyblaknięcie lakieru.

Powłoki ceramiczne poleca się każdemu, kto szuka sposobu na ochronę lakieru, ale należy pamiętać, że ich skuteczność zależy również od sposobu nakładania i wyboru jakościowego produktu. Odwiedź naszą stronę, aby znaleźć właśnie takie kosmetyki samochodowe, które stworzą doskonałą powłokę ochronną.

Wyświetlanie 1–15 z 23 wyników