Jak uzyskać lśniącą powierzchnię samochodu?

Wygląd samochodu to aspekt, którym wiele osób kieruje się już podczas zakupu auta. Pojazdy przykuwające uwagę bardzo często okazują się droższe i bardziej oblegane. Ci, którym zależy na wyglądzie samochodu, jeszcze długo po jego zakupie będą starać się, aby prezentował się on dobrze. Może w tym pomóc detailingowe mycie samochodu, które zapobiegnie powstawaniu smug i innych nieestetycznie wyglądających zabrudzeń. Mimo częstego czyszczenia nie każde auto będzie interesować przechodniów i innych uczestników ruchu drogowego. Aby pojazd rzeczywiście był obiektem zainteresowań, warto zadbać o to, aby jego powierzchnia była lśniąca. Zdarza się także, że tradycyjne detailingowe mycie samochodu nie wystarcza, ponieważ brud osiadł zbyt głęboko. W takich sytuacjach należy zdecydować się na glinkowanie karoserii, które usunie każde zanieczyszczenie i w znacznym stopniu poprawi wygląd auta. Sklep detailingowy to miejsce, w którym można znaleźć wszystkie potrzebne do dekontaminacji produkty.

Dekontaminacja, co to jest i dlaczego warto ją wykonać?

Dekontaminacja, czyli glinkowanie lakieru to czynność znana każdemu, kogo interesuje detailing. Warszawa to miasto, w którym bardzo ciężko wyróżnić się spośród innych samochodów. Aby jednak się to udało, warto zadbać o to, aby karoseria była czysta i lśniąca, w czym może pomóc wosk samochodowy. Jego nałożenie wymaga jednak dokładnego oczyszczenia zewnętrznej powierzchni auta. Nawet regularne usuwanie brudu może okazać się niewystarczające, dobrze więc raz na jakiś czas przyjrzeć się pojazdowi i wykonać detailingowe mycie auta. Ten wieloetapowy proces odmieni samochód i sprawi, że będzie on prezentował się świeżo. Glinkowanie to proces, który jest przydatny, kiedy mimo regularnego czyszczenia, na powłoce auta wyczuwalne są zabrudzenia. Najprawdopodobniej wniknęły one w lakier, przez co nie jest możliwe usunięcie ich klasycznymi środkami czystości. Dekontaminacja jest więc świetnym pomysłem dla każdego, kto ma w planach woskowanie pojazdu, które jest możliwe jedynie po jego dokładnym wyczyszczeniu.

Na czym polega glinkowanie samochodu?

Proces glinkowania powinien zostać poprzedzony dokładnym oczyszczeniem karoserii. Jeśli powłoka auta jest już perfekcyjnie czysta, wtedy przychodzi czas na użycie produktu ze sklepu detailingowego, jakim jest glinka. Jej kawałek należy oderwać i odpowiednio wypracować, co możliwe jest przy użyciu rąk lub zamoczenia artykułu w ciepłej wodzie. Dzięki tym czynnościom glinka stanie się dużo bardziej elastyczna, co pozwoli na utworzenie z niej płaskiego narzędzia, które będzie mogło posłużyć do usunięcia nieczystości. Glinkowanie wymaga od kierowcy skupienia i zaangażowania. Przy wykonywaniu tego zabiegu warto podzielić sobie karoserie na niewielkie obszary, których czyszczenie okaże się efektywniejsze i dokładniejsze. Uformowany z glinki produkt trzeba spryskać wodą z dodatkiem szamponu, po czym można rozpocząć prace nad karoserią. Polegają one na delikatnym pocieraniu powierzchni auta, która z czasem powinna robić się coraz bardziej gładka. Nie można jednak zapomnieć o wykonywaniu odpowiednich ruchów. Nie mogą one być okrężne, a zbyt mocne dociskanie glinki również nie jest wskazane. Glinkowanie nie jest trudne, jednak zdecydowanie jest to czasochłonny proces.

Wybór glinki do lakieru

Sklep detailingowy wśród swojej oferty autokosmetyków posiada także glinki, które przydadzą się przed nałożeniem wosku samochodowego. W katalogu można znaleźć glinki o różnej twardości, w zestawie lub pojedynczo. Produkty miękkie z łatwością pozbędą się delikatnych zabrudzeń. Glinki średnie poradzą sobie z różnymi przeszkodami, takimi jak smoła czy nalot drogowy. Najtwardsze warianty przydadzą się przy ciężkich do usunięcia nieczystościach, wciąż są jednak bezpieczne dla samochodu. Wosk samochodowy nie jest trudny w aplikacji, jednak nie można zapomnieć o przygotowaniu auta. Glinki polerskie to gwarancja czystości pojazdu, który po ich zastosowaniu jest gotowy na przemierzanie kolejnych kilometrów. Najwyższa jakość produktów ze sklepu detailingowego sprawi, że nawet największy fan motoryzacji będzie zadowolony z efektów ich stosowania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14