Zapach we wnętrzu samochodu – jak sprawić, aby był wspaniały?

Każdy człowiek lubi, kiedy w jego otoczeniu roztaczają się wspaniałe zapachy i aromaty, zarówno w domu, jak i w miejscach, w których przebywamy na co dzień takich jak miejsce pracy, czy nasze auto. To właśnie dlatego wciąż jednymi z najpopularniejszych autokosmetyków są zapachy samochodowe, które sprawiają, że wnętrze auta pachnie pięknie, a sama jazda sprawia jeszcze większą przyjemność zarówno samemu kierowcy, jak i jego pasażerom. W dzisiejszych czasach w sklepach detailingowych zarówno wybór zapachów, jak i sama forma, w jakiej są one stosowane, pozostawia kierowcom szerokie pole do manewru i pozwala wybrać produkt, który będzie praktycznie w stu procentach zgodny z ich preferencjami. Czym kierować się podczas wyboru, kiedy sklepy detailingowe oferują nam tak ogromny wybór? Możemy zdać się na swoje ogólne preferencje dotyczące zapachów lub skorzystać z opinii innych kierowców bądź pracowników sklepu, którzy posiadają własne preferencje, ale również mogą podzielić się informacją, który zapach jest najczęściej wybierany przez innych klientów sklepu detailingowego. Podejmując ostateczny wybór, warto pamiętać o tym, że jeśli regularnie jeździmy autem z rodziną lub przyjaciółmi, warto wziąć pod uwagę również ich preferencje zapachowe, aby podróż z nami nie okazała się dla nich przykrym doświadczeniem.

Rodzaje zapachów samochodowych 

Każdy, kto zapragnie, aby w jego samochodzie unosił się wspaniały zapach, zapoznając się z ofertą sklepu detailingowego stanie przed podjęciem dwóch decyzji, pierwszą z nich będzie sam zapach, jaki będzie nam towarzyszył podczas podróży, drugą rodzaj zapachu. Pierwszym rodzajem zapachu do naszego samochodu jest autokosmetyków w formie odświeżacza, który możemy rozpylać na takie obszary naszego pojazdu jak dywaniki, czy tapicerka. Zaletą zapachu w odświeżaczu jest fakt, że jest on wielofunkcyjny, ponieważ możemy używać go zarówno w samochodzie, jak i w domu, czy w biurze. Kolejnym możliwym rozwiązaniem jest zapach w postaci karty, którą położyć możemy w dowolnym miejscu naszego pojazdu. Trwałość zapachu w przypadku kart zapachowych wynosi kilka miesięcy, co jest ich ogromną zaletą. Wielu kierowców ucieszy fakt, że kolejnym rodzajem zapachu samochodowego jest breloczek do kluczy, który przybiera kształt prostokąta w pięknych barwach. Trwałość w przypadku zapachu zamkniętego w breloczku wynosi 90 dni. W sklepach detailingowych każdy kierowca znajdzie również całe kolekcje aromatów samochodowych w sprayu, które często gwarantują oryginalne i bardzo trwałe zapachy inspirowane aromatami z różnych stron świata. Kolejną propozycją są puszki zapachowe, które wystarczy wsadzić pod fotel samochody, lub umieścić w miejscu przeznaczonym na kubki i cieszyć się wybranym przez nas zapachem przez 90 dni. W przypadku puszek zapachowych za pomocą wentylowanej pokrywy możemy regulować intensywność zapachu według naszych własnych upodobań. Dla osób, które cenią nie tylko walory zapachowe, ale także wizualne idealnym produktem może okazać się zapach w postaci drewnianej zawieszki, która wygląda bardzo elegancko, a przy tym emanuje nietuzinkowymi nutami zapachowymi. Ostatnim rodzajem zapachów do auta są perfumy samochodowe dostępne w sklepach detailingowych. Perfumy do samochodu to dość nowa forma zapachów samochodowych, która cieszy się sporym zainteresowaniem ze względu na intensywność i gamę zapachową. Perfumy stosuje się, rozpylając je na dywaniki samochodowe.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru zapachu samochodowego? 

Jeśli wybraliśmy już interesujące nas nuty zapachowe, czas na wybór rodzaju zapachu samochodowego, który sprawi, że wybrany aromat zagości w naszym aucie. Jakie czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru? Przede wszystkim należy wytypować miejsca, w którym możemy umieścić nasz zapach tak, aby nie przeszkadzał on nam, ani naszym pasażerom. Warto również wziąć pod uwagę wielkość naszego auta, ponieważ niektóre rozwiązania mogą sprawdzić się w mniejszych samochodach, a w dużych rozczarować nas kiepską intensywnością zapachu. Warto przemyśleć zakup, aby móc w pełni cieszyć się zapachem wydobywającym się z wnętrza naszego samochodu. 

Wyświetlanie 1–15 z 70 wyników