Produkty do pielęgnacji tapicerki materiałowej

W naszym sklepie oferujemy między innymi produkty do szeroko pojętej pielęgnacji tapicerki materiałowej. Wiemy, jak ważne jest dla każdego kierowcy, aby wnętrze, w którym spędza sporo czasu, było zadbane i czyste. Każdy, kto posiada samochód, wie, że regularna pielęgnacja wnętrza samochodu zwiększa jego walory estetyczne, a także komfort i samopoczucie podróżujących. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas produkty spełniły Państwa oczekiwania, dlatego poddajemy je selekcji, która pozwala nam wyodrębnić tylko najlepsze i najskuteczniejsze kosmetyki samochodowe.

Dlaczego warto poddawać pielęgnacji tapicerkę materiałową?

Tapicerka materiałowa jest narażona na nieustanne zabrudzenia. Może to być kurz, błoto, plamy po jedzeniu i piciu – możliwości jest wiele. Co więcej, materiał, z którego jest wykonana, szybko absorbuje wszelkie bakterie i roztocza. Natomiast w przypadku kiedy kierowca lub pasażerowie są palaczami, tapicerka materiałowa wchłonie dym papierosowy. Oprócz tego typu uszkodzeń należy także wspomnieć o wycieraniu się materiału, przetarciach, pęknięciach, a nawet utracie koloru. Na ogół tapicerka materiałowa szybko się zużywa, ale jeśli będziemy ją regularnie pielęgnować, jesteśmy w stanie wydłużyć jej oryginalny wygląd i użyteczność na długi czas. Jest to korzystne, ponieważ zwiększa komfort użytkowania samochodu, komfort jazdy, ale i wartość pojazdu, która ma kluczowe znaczenie zwłaszcza przy próbie jego sprzedaży. W związku z tym, że tapicerka materiałowa szybko się zużywa, warto wspomnieć, dlaczego tak się dzieje. Zatem, które czynniki mają na to największy wpływ: 

 • plamy powstałe w trakcie spożywania posiłków i napojów w samochodzie,
 • sierść zwierząt, jeśli przewozimy je na tylnej kanapie samochodu,
 • plamy powstałe na skutek barwienia odzieży,
 • wsiąkający pot,
 • zabrudzenia od cieknących olejów i innych substancji, które często przewozimy w aucie,
 • blaknięcie na skutek ekspozycji na promienie słoneczne i promieniowania ultrafioletowego.

Zabezpieczenie tapicerki materiałowej w Deepcut

Mając na uwadze wymagania naszych klientów, stworzyliśmy ofertę kosmetyków samochodowych, które z powodzeniem można używać do różnego rodzaju tapicerek materiałowych. Najpopularniejsze z nich to tapicerki wykonane:

 • z alcantary, czyli sztucznego odpowiednika zamszu,
 • z materiału tekstylnego, czyli najpopularniejszego rozwiązania stosowanego w samochodach.
 • z weluru, czyli miękkiego i puszystego materiału.

Do czyszczenia i pielęgnacji należy się odpowiednio przygotować. Oprócz niezbędnych kosmetyków samochodowych warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria. Najpopularniejsze z nich to różnego rodzaju szczotki, które mogą być wykonane z włosia naturalnego lub syntetycznego, a do tego ściereczki bawełniane i z mikrofibry. Samo czyszczenie tapicerki można podzielić na:

 • Bonetowanie, co oznacza powierzchowne czyszczenie. Wykonując tę czynność, usuwamy plamy i zabrudzenia z wierzchniej części tapicerki. Zanim do tego przejdziemy, należy odkurzyć praną powierzchnię, spryskać ją specjalnym środkiem i przy użyciu szczotki, wyczyścić. Następnie odczekać kilka minut, a kiedy brud się rozpuści, zebrać go razem z pozostałościami po zastosowanych środkach piorących, na przykład ściereczką z mikrofibry. Jeśli efekt nie jest zadowalający, cały proces należy powtórzyć. Bonetowanie jest stosowanie w miejscach, które są narażone na ryzyko zniszczenia materiału w trakcie głębokiego prania.
 • Pranie ekstrakcyjne stosuje się najczęściej w przypadku prania foteli i kanapy samochodowej. Jako pierwszy krok powinniśmy je odkurzyć, następnie trzeć praną przestrzeń z użyciem szczotki. Te z miękkim włosiem najlepiej używać do delikatnych powierzchni. Po kilku minutach brud zaczyna się rozpuszczać, aby go usunąć, przechodzi się do ekstrakcji, czyli odessania i wypłukiwanie brudu.

W naszym sklepie znajdują się produkty, które można użyć do benotowania, jak i prania ekstrakcyjnego. Duży wybór produktów o różnej pojemności pozwoli każdemu dobrać kosmetyki samochodowe do pielęgnacji tapicerki materiałowej, adekwatnie do swoich potrzeb.

Wyświetlanie 1–15 z 39 wyników