Czy warto woskować samochód?

Czysty i lśniący samochód to marzenie każdego kierowcy. Nie każdy ma jednak wystarczająco dużo czasu, aby zadbać o taki wygląd auta. Mimo wszystko, raz na jakiś czas warto zdecydować się na detailingowe mycie samochodu, dzięki któremu każdy, nawet najmniejszy szczegół pojazdu będzie wypolerowany i nieskazitelnie czysty. Konserwacja auta jest ogromnie ważna, to dzięki niej pojazd jest w stanie wytrzymać z właścicielem nawet długie lata. Wypolerowany pojazd nie tylko będzie prezentował się znacznie lepiej i zwracał na siebie uwagę przechodniów i innych kierowców, ale też będzie bardziej komfortowy w użytkowaniu. Każdy, kto zdecyduje się na zakup wosku samochodowego, odczuje korzyści płynące z tak dokładnego dbania o auto. Wosk samochodowy ochroni auto przed korozją i czynnikami zewnętrznymi oraz pozostanie na powierzchni samochodu nawet podczas kwaśnych deszczy czy śnieżnych dni. W ofercie sklepu detailingowego można znaleźć woski samochodowe w różnej postaci, każda z nich jest jednak równie skuteczna.

Wosk samochodowy- sprawdzona ochrona przed brudem i korozją

Woskowanie auta to bardzo korzystny dla samochodu proces, który odświeży jego wygląd i ochroni go nawet przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Wosk samochodowy to autokosmetyk, którego działanie ma pozytywny wpływ na karoserię. Auto, które zachwyca wyglądem, bez wątpienia zyskuje na wartości, dlatego odpowiednia jego konserwacja jest obowiązkiem każdego, komu zależy na posiadaniu auta wartego uwagi. Samochód, jako że jest wystawiony na działanie wielu czynników zewnętrznych, nie jest łatwo uchronić przed zużywaniem się. Powstawanie na jego powierzchni korozji to proces, którego często nie potrafimy ominąć. Aby zapobiec pojawianiu się rdzy, warto zaopatrzyć się w wosk samochodowy, który stworzy na karoserii warstwę ochronną, gotową zmierzyć się nawet z surowymi warunkami panującymi w czasie zimy lub jesieni. Zdarza się, że sprzątając w aucie, nie zwrócimy uwagi na niektóre zanieczyszczenia, dlatego najlepiej jest zdecydować się na detailingowe mycie samochodu. Składający się z wielu etapów proces pozwala zabezpieczyć auto odpowiednimi kosmetykami samochodowymi, np. woskiem. Jego użycie w dużym stopniu zmniejszy ryzyko powstawania brudu, którego jednak najpierw trzeba się dokładnie pozbyć.

 

Jaki wosk samochodowy wybrać?

Sklep detailingowy proponuje wiele produktów do woskowania auta. Najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybór zestawu autokosmetyków. Niektóre z nich zawierają jedynie sprawdzony wosk oraz ściereczkę bezszwową z mikrofibry, która ułatwia jego aplikację. Inne komplety zawierają więcej artykułów, np. niewidzialną wycieraczkę i preparat do czyszczenia szkła. Tego typu pakiety pozwolą kierowcy przejść przez kilka etapów detailingowego mycia samochodu. Wymienione kosmetyki samochodowe będą chronić szyby nawet podczas ulewnego deszczu, a dołączone do nich woski zajmą się karoserią. W katalogu znajdują się zarówno woski w sprayu, suche, jak i mokre. Każdy z nich znajdzie swoje zastosowanie podczas konserwacji auta. Wosk samochodowy w sprayu można stosować nawet na nie do końca przygotowane auto, ponieważ doskonale poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami i pozostawi auto lśniące na długo. Wosk samochodowy na mokro jest szybkim sposobem na wyczyszczenie auta, na sucho może jednak okazać się dokładniejszy. Nieważne, który produkt wybierzesz, każdy z nich dostępny jest w sklepie detailingowym.

Przygotowanie do woskowania

Oprócz wybrania autokosmetyków, do woskowania trzeba przygotować także auto. Należy dokładnie pozbyć się brudu z jego powierzchni, dzięki czemu wosk samochodowy będzie lepiej przyczepiał się do karoserii i pozostanie na niej na dłużej. Lakier należy także odtłuścić za pomocą odpowiednich kosmetyków samochodowych i w razie potrzeby potraktować pastą polerską. Kiedy powłoka jest już gotowa, można przejść do woskowania, które najlepiej wykonywać za pomocą specjalistycznych aplikatorów, które bez problemu można znaleźć w każdym sklepie detailingowym. Dbanie o samochód to obowiązek każdego kierowcy, warto robić to regularnie i cieszyć się lśniącym pojazdem.

Wyświetlanie 1–15 z 54 wyników