Autokosmetyki: czym jest aktywna piana?

Aktywna piana to coraz jeden z coraz częściej i coraz chętniej używanych autokosmetyków, który pozwala właścicielom samochodów na ich bezdotykowe mycie. Aplikacja aktywnej piany jest bardzo prosta i szybka, dzięki czemu praktycznie każdy poradzi sobie z tym sposobem mycia samochodu. Dlaczego ten sposób mycia pojazdów nazywany jest bezdotykowym? Przyczyną jest fakt, że kosmetyki samochodowe takie jak aktywna piana nie wymagają korzystania z mycia kontaktowego za pomocą gąbek, ściereczek, czy pędzla. Aktywna piana to doskonała metoda czyszczenia, która doskonale sprawdza się zarówno w domowym zaciszu przy czyszczeniu samochodów osobowych, przez mycie samochodów w samoobsługowych myjniach samochodowych, aż po profesjonalne mycie wielkogabarytowych samochodów takich jak ciężarówki, sprzęt rolniczy, czy przyczepy. Czym właściwie jest kosmetyk samochodowy zwany aktywną pianą? To detergent nakładany na samochód występujący w postaci gęstej piany, który jest w stanie usuwać nawet ciężkie zanieczyszczenia przy mniejszej ilości wody niż zwykły szampon samochodowy.

Po co nakładać aktywną pianę na samochód?

Aktywna piana obecna jest w sklepach, w prywatnych domostwach i na wielu myjniach samochodowych, w jakim celu stosuje się ten autokosmetyk? Założeniem użytkowania aktywnej piany jest skuteczne i bezpieczne mycie każdego samochodu. Po pewnym czasie brud, osady, pyły i zanieczyszczenia osiadają na aucie i twardnieją na jego powierzchni, więc usunięcie ich za pomocą tradycyjnego, prostego mycia samochodu może okazać się zbyt trudne do wykonania i prowadzić do zadrapań i zarysowań na pojeździe. Aktywna piana ma tę przewagę nad innymi autokosmetykami, że zmiękcza i ułatwia usuwanie brudu za pomocą strumienia wody i delikatnego mycia, bez szorowania. Im dłużej pozostawimy aktywną pianę na samochodzie, tym łatwiej przebiegać będzie czyszczenie naszego pojazdu, zalecany czas, w zależności od pogody to około 5 minut. Należy pamiętać, że nie powinniśmy dopuścić do całkowitego wyschnięcia detergentu, z tego względu nie zaleca się wystawiania go na promienie słoneczne. Podczas spłukiwania aktywnej piany mamy szansę usunąć większość zmiękczonych zanieczyszczeń za pomocą płukania ciśnieniowego, które jest bezpieczną, bezdotykową metodą. Wszelkie pozostałości możemy bez problemu wyczyścić ręcznie za pomocą szmatki lub gąbki.

Dlaczego warto wybrać autokosmetyki takie jak aktywne piany?

Codziennie użytkowanie samochodu nie pozostaje obojętne naszemu lakierowi samochodowemu, jeśli jeździmy z większą prędkością, wszystkie zabrudzenia i resztki dość szybko wysychają na naszym samochodzie. Nawet jeśli wystarczająco często myjemy i woskujemy nasze auto, może okazać się to niewystarczające do zachowania go w idealnym stanie, wtedy warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki samochodowe takie jak aktywna piana. Aktywna piana pomaga rozłożyć zabrudzenia na lakierze, kołach i pozostałych zewnętrznych elementach samochodu, dzięki czemu będzie on zdecydowanie czystszy. Dzięki zastosowaniu aktywnej piany łatwiej będzie nam zadbać o nasze auto na co dzień za pomocą drobnych zabiegów wykonywanych autokosmetykami takimi jak delikatne szampony samochodowe.

Jak stosować aktywną pianę?

Aktywną pianę powinniśmy traktować jako zabieg mycia wstępnego lub przygotowanie do ręcznego czyszczenia samochodu. Tego rodzaju autokosmetyki najlepiej nakładać na suchy samochód, ponieważ wtedy przylega on do niego znacznie lepiej. Aktywną pianę powinniśmy nakładać na chłodną powierzchnię, dlatego nie powinno się jej wystawiać na działanie promieni słonecznych. Powinniśmy przez chwilę przytrzymać aktywną pianę na naszym samochodzie, warto jednak kontrolować czas i stan autokosmetyku, ponieważ jeśli wyschnie zbyt mocno, może okazać się, że spłukanie aktywnej piany będzie prawdziwym wyzwaniem. Warto zainwestować w wysokiej jakości autokosmetyki takie jak aktywna piana i stosować się do zaleceń producenta, to pozwoli nam cieszyć się wspaniale prezentującym się samochodem.

Wyświetlanie 1–15 z 40 wyników