Odtłuszczacze lakieru, jak wybrać odpowiedni autokosmetyk?

Usunięcie olejów, smarów, czy past polerskich z zewnętrznej strony samochodu dla wielu kierowców może okazać się nie lada wyzwaniem. Wielu z nich obawia się o uszkodzenia lakieru swojego auta podczas użytkowania takich autokosmetyków jak środki do odtłuszczania samochodowej powłoki, jednak niepotrzebnie, ponieważ na rynku kosmetyków samochodowych istnieje ogromna ilość wysokiej jakości produktów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Owszem, tanie produkty niewiadomego pochodzenia mogą wyrządzić szkody takie jak zarysowania, czy zmiana pierwotnego koloru, dlatego warto korzystać z zaufanych i sprawdzonych sklepów detailingowych, które posiadają w swojej ofercie wyłącznie najwyższej jakości, sprawdzone produkty. Dlaczego wybranie odtłuszczacza wysokiej jakości jest takie ważne? Tego rodzaju produkty mają zdolność rozkładania substancji nierozpuszczalnych w wodzie takich jak np. tłuszcz, są to dość mocne środki i warto wybrać jeden z najlepszych na rynku, aby spełnił on swoje przeznaczenie, nie wyrządzając szkód na lakierze.

Odtłuszczacze lakieru i ich przeznaczenie

Wiele osób zastanawia się jakie zastosowania mają odtłuszczacze, słusznie, ten temat jest wart zainteresowania głównie na liczne zastosowania tego rodzaju autokosmetyków. Jednym z zastosowań odtłuszczaczy jest wyczyszczenie powierzchni zewnętrznej naszego samochodu przed nałożeniem na nią powłoki ochronnej lub wosków samochodowych, aby były one w pełni skuteczne i trwałe, a ich nakładaniu nie towarzyszyły żadne problemy. Wiele środków tego typu usuwa także tłuste plamy na szybach, które często spowodowane są dymem nikotynowym. Wiele odtłuszczaczy działa wielozadaniowo, takie autokosmetyki przeznaczone są zarówno do stosowania na szybach samochodowych, karoserii, jak i do odtłuszczania i usuwania kurzu z felg samochodowych, są to produkty nieco delikatniejsze niż tradycyjne odtłuszczacze. Na rynku istnieją też specjalistyczne autokosmetyki takie jak inspekcyjne odtłuszczacze, które bez problemu usuwają pozostałości pasty polerskiej, czy resztki po taśmie, a przy tym nie zostawiają smug i szybko odparowują, pozostawiając powierzchnię jałową, oczyszczoną i odtłuszczoną, gotową do nałożenia wosku samochodowego lub powłok ochronnych. Ilość i różnorodność produktów dostępnych na rynku pozwala właścicielom samochodów na wybór produktu dostosowanego do potrzeb ich samochodu.

Jak często należy używać odtłuszczacza do samochodu 

Wiele osób, które decydują się na użytkowanie, odtłuszczacza zastanawia się, z jaką częstotliwością należy go stosować. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od naszego trybu życia i sposobu, w jaki na co dzień użytkujemy nasz samochód. Jeśli nasze auto więcej przebywa w garażu niż na zewnątrz i jest użytkowane bardzo rzadko, to wystarczy, że użyjemy autokosmetyków do jego odtłuszczania raz w roku. Jeśli jednak posiadamy samochód, który gości na drogach praktycznie codziennie możemy zwiększyć częstotliwość odtłuszczania do dwóch, albo trzech razy w roku w zależności od stanu naszego lakieru. Należy pamiętać, aby do odtłuszczania wybierać wyłącznie wysokiej jakości, sprawdzone produkty, które pozwolą nam na prawidłowe wykonanie tego zabiegu i wszystkich po nim następujących.

Autokosmetyki: jak prawidłowo nałożyć odtłuszczacz lakieru

Podczas odtłuszczania lakieru oprócz samej jakości autokosmetyków ważne jest również sposób, w jaki wykonamy cały zabieg. Z pozoru nieistotnym aspektem, który okazuje się mieć ogromne znaczenie podczas procesu odtłuszczania, są prawidłowo dobrane ściereczki. Jakie ściereczki powinniśmy wybrać? Na rynku istnieją wysokiej jakości produkty wykonane z mikrofibry, które doskonale wchłaniają wilgoć, brud, czy kurz, co znacznie ułatwi nam proces odtłuszczania. Produkt należy nakładać na ściereczkę, nie bezpośrednio na auto, aby uniknąć nierównomiernego nakładania. Bardzo ważne jest, aby wszystkie prace wykonywać na chłodną powierzchnię, nigdy nie powinniśmy używać tego rodzaju kosmetyków samochodowych w pełnym słońcu. Sam proces odtłuszczania warto wykonywać w rękawiczkach, które odpowiednio zabezpieczą naszą skórę i ochronią ją przed podrażnieniami. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6