Dlaczego dbanie o opony i felgi jest takie ważne?

Wielu posiadaczy samochodów przykłada bardzo dużą wagę do ogólnej prezencji i czystości swojego auta pomijając przy tym stan opon i felg, ponieważ nie przyciągają one tak dużej uwagi, jak karoseria. Pomijanie opon i felg to ogromny błąd, koła to część samochodu, która ze względu na zanieczyszczenia i zagrożenia, jakie spotykają codziennie na drodze, po której się poruszają, zasługują na specjalne traktowanie. Jeśli nie będziemy regularnie usuwać zanieczyszczeń znajdujących się na naszych kołach to szkody, jakie one wyrządzają, z pewnością ukażą nam się wraz z upływem czasu. Zanieczyszczenia na kołach to nie tylko względy wizualne, ale również ryzyko rdzewienia lub uszkodzenia felg przez sól drogową, pył z klocków hamulcowych, czy osady drogowe. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o nasze opony i felgi, uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniem i zaniedbaniem mogą okazać się nieodwracalne i wymagać wymiany kół na zupełnie nowe. Jak przeciwdziałać takiej sytuacji? Profesjonalne autokosmetyki pozwolą nam dokładnie wyczyścić, a także zapewnić oponom i felgom odpowiednią ochronę.

O czym pamiętać podczas czyszczenia opon i felg za pomocą autokosmetyków?

Planując czyszczenie opon i felg powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pierwszą z nich jest dobór odpowiednich kosmetyków samochodowych, które sprawią, że nasze koła nie tylko będą prezentowały się wspaniale, ale również pozostaną odpowiednio zabezpieczone. Jednak odpowiednio dobrane autokosmetyki to nie wszystko, ważny jest również sposób ich używania. Bardzo ważnym aspektem jest temperatura, należy pamiętać, iż opon i felg nie powinno myć się, kiedy ich powierzchnia jest gorąca. Powinniśmy uważać na temperaturę z kilku powodów, pierwszym z nich jest nasze bezpieczeństwo i ryzyko oparzeń, ponieważ koła i felgi w słońcu potrafią rozgrzać się do naprawdę wysokich temperatur, drugim zaś fakt, że nałożone na gorące koła autokosmetyki mogłyby wyschnąć, zanim zdążylibyśmy je spłukać. Bardzo ważne jest również, aby wykonać cały proces czyszczenia koła, a potem przejście do kolejnego, zapobiegnie to tworzeniu się smug i wysychaniu preparatów. 

Autokosmetyki do czyszczenia opon i felg

W dzisiejszych czasach na rynku istnieje wiele rodzajów autokosmetyków przeznaczonych do czyszczenia oraz zabezpieczenia opon i felg, dlatego podczas wybierania tych, które będą odpowiednie dla naszego samochodu warto zapoznać się z właściwościami produktów i dostosować wybór do naszych potrzeb. Pierwszą rzeczą, w jaką powinniśmy się zaopatrzyć, bez wątpienia są akcesoria, które pomogą nam w dokładniejszym czyszczeniu felg i opon takie jak aplikatory do opon w postaci gąbki z wygodnym, plastikowym uchwytem, szczotki do felg, czy pędzelek do detailingowego czyszczenia. Wybierając środki do czyszczenia felg, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na produkty typu krwawa felga, które sprawiają, że po nałożeniu na felgę produkt wchodząc w reakcję z zanieczyszczeniami, zmienia kolor na czerwony, co pozwala nam zaobserwować skalę zabrudzeń. Do czyszczenia opon polecane są gotowe do użycia preparaty na bazie wody, które doskonale czyszczą i pielęgnują opony, a także nadają im połysk.

Autokosmetyki zabezpieczające opony i felgi 

Każdy, kto pragnie kompleksowo zadbać o swoje opony i felgi, po ich wyczyszczeniu powinien użyć także kosmetyków samochodowych, które doskonale zabezpieczą te elementy. Bardzo przydatnym i skutecznym środkiem jest wosk do felg, który pokrywa powierzchnię felgi i nadaje jej połysk, a przy tym chroni ją przed takimi czynnikami jak sól drogowa, czy pył z klocków hamulcowych. Do zabezpieczenia opon szczególnie polecane są autokosmetyki do konserwacji opon, które zabezpieczają je przed pękaniem, utratą koloru i starzeniem. Kolejnym wartym uwagi produktem jest odżywka do opon, która zabezpiecza powierzchnię przed przenikaniem wody i chroni czarny kolor. Łącząc czyszczenie felg i opon oraz późniejsze zabezpieczanie ich za pomocą profesjonalnych autokosmetyków będziemy mogli cieszyć się kołami w idealnym stanie przez bardzo długi czas.

Wyświetlanie 1–15 z 52 wyników