fbpx

Sklep detailingowy – raj dla miłośników samochodów 3

Aby samochód był atrakcyjny z zewnątrz i komfortowy wewnątrz, musi być czysty i zadbany. Nie wystarczy jednak regularnie zmywać z niego brud. Istotną kwestią jest także zabezpieczenie lakieru, który niestety wraz z biegiem czasu, traci swój połysk. Mogą się do tego przyczynić ciężkie warunki atmosferyczne, drobne rysy lub uszkodzenia powstałe na skutek czyszczenia auta w myjni np. szczotkowej.

Tak jak dbamy o wygląd lakieru i działanie silnika, powinniśmy dbać również o tapicerkę czy skórę. Czyszczenie skór, plastiku i każdej innej powierzchni wewnątrz auta, umili czas w nim spędzony i pozwoli cieszyć się komfortową i wygodną jazdą. Oprócz czyszczenia potrzebna jest renowacja skór, ponieważ materiał ten, jak każdy inny wyciera się i jest podatny na zniszczenia. Zatem często użytkowane auto powinno przechodzić taki zabieg regularnie.

Jak dbać o samochód?

Oprócz regularnych przeglądów technicznych i wizyt w myjni samochodowej, warto zainwestować swój czas i pieniądze w większą ochronę karoserii, ale i wnętrza samochodu. Niestety jeszcze nie wszyscy właściciele samochodów podchodzą w ten sam sposób do dokładnego czyszczenia pojazdów jak np. do przeglądu technicznego auta. Dzięki specjalnym środkom ochraniającym lakier możemy skutecznie przedłużyć jego fabryczny wygląd i jakość. Odpowiednio dobrane autokosmetyki mogą także stanowić pomocną dłoń w walce z rdzą. Sklep detailingowy to miejsce, gdzie możemy się w nie zaopatrzyć. Wybierając ten typ produktów, mamy pewność, że zostały one wyprodukowane w celu stosowania ich, jako substancje mające styczność z częściami samochodowymi. Dzięki temu producent gwarantuje skuteczność produktów, ale i pozytywny wpływ na czyszczone elementy samochodu. Chemia samochodowa nie spowoduje pogorszenia stanu lakieru, tak jak to może być np. w przypadku stosowania domowych środków czystości do mycia auta.

W jakim celu stosowana jest chemia samochodowa?

Chemia samochodowa używana jest do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji pojazdów. Detailingowe mycie samochodu opiera się właśnie na wyspecjalizowanych produktach, które pozwalają ukryć drobne niedoskonałości, ale także ochronę pielęgnowanych elementów samochodu. Detailing Warszawa rozwija się w szybkim tempie i to właśnie tam znaleźć możemy coraz więcej miejsc, które oferują detailingowe mycie samochodu, czyli kompleksowe mycie, czyszczenie, renowację i konserwację pojazdu. Każdy właściciel auta powinien znać efekty, jakie dzięki niemu można uzyskać. Potwierdzeniem tej tezy jest, chociażby to, że duża liczba osób sprzedających swoje auta, poddaje je najpierw detailingowemu myciu. Gdyż to ta metoda uchodzi za najskuteczniejszą i pozwala zmienić wygląd samochodu nie do poznania, co w momencie sprzedaży, zwiększa jego wartość.

Popularne rodzaje autokosmetyków

Sklep detailingowy to miejsce, w którym miłośnicy samochodów dobrze się odnajdują, głównie dlatego, że tylko tam mają duży wybór w skutecznych produktach do pielęgnacji samochodów. Które kosmetyki samochodowe cieszą się największą popularnością:

  • szampon samochodowy – to najpopularniejszy produkt do zmywania brudu z auta, jego odpowiednik piana aktywna jest używana do mocno zabrudzonych i tłustych powierzchni. Występuje w kilku wariantach. Klienci zastanawiają się głównie czy powinni wybrać szampon tradycyjny lub z dodatkowym woskiem.
  • pasta polerska – służy do likwidowania rys, do tych najgłębszych stosuje się pastę heavy cut, kolejny poziom to pasta fast cut o średnim poziomie ścieralności, trzeci typ pasty to środek wykończeniowy o nazwie ultra fine. Do pasty polerskiej powinno się dobrać specjalną gąbkę, która również ma najczęściej trzy poziomy ścieralności, czyli gąbki mocno ścierne cuttingowe, średnio ścierne polishingowe i nabłyszczające finishingowe.
  • wosk samochodowy – stosowany jest w celu ochrony lakieru przed np. promieniami UV, które powodują blaknięcie, ułatwienie mycia auta i przede wszystkim ochronę przed drobnymi rysami i innymi uszkodzeniami.
  • powłoka ceramiczna – ma takie zastosowanie, jak wosk, ale przewyższa go trwałością, efekty utrzymują się do nawet kilku lat, a efekty wosku raczej do kilku miesięcy.
  • krwawa felga – preparat do czyszczenia felg, usuwa przede wszystkim rdzę i brud i pył z klocków hamulcowych.
  • niewidzialna wycieraczka – powłoka hydrofobowa, która przy odpowiedniej prędkości jazdy minimum 55km/h, usuwa wodę bez użycia wycieraczek.

3 Comments

  1. Keep up the great work and generating the group!

  2. I like looking at your websites. Kudos!

  3. Great looking site. Presume you did a great deal of your very own coding.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *