Jak chronić felgi naszego samochodu? 1

Decydując się na zakup samochodu, każdy z nas chce, aby auto było w stanie służyć nam przez lata. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak musimy o nie dobrze zadbać. Najlepszym na to sposobem jest detailingowe mycie pojazdu, które polega na dokładnym jego czyszczeniu. Ta metoda pozwoli właścicielowi skupić się na każdym elemencie auta, m.in. na felgach, których dobry stan zależy od ich odpowiedniej pielęgnacji.

Felgi to część auta, która narażona jest na bliski kontakt z podłożem. Niestety, drogi nie zawsze są odpowiednio zadbane- często są one nierówne, a ich powierzchnia nie była czyszczona od wielu tygodni. Przez to nasze pojazdy narażone są na szybkie zużywanie się. Najbardziej cierpią właśnie felgi, które nie tylko zbierają cały brud, który nagromadził się na ulicy, ale też metaliczny pył, który powstaje wskutek tarcia klocków hamulcowych o tarczę. Zabrudzenia te nie są trudne w usunięciu, jeśli robimy to regularnie. Pozostawiając kurz na kilka tygodni, jedynie utrudniamy sobie późniejszą pracę. Biorąc to pod uwagę, pierwszym krokiem, który pozwoli ochronić felgi samochodu, jest ich regularne czyszczenie.

Jakie autokosmetyki do czyszczenia felg wybrać?

Czyszczenie felg nie jest skomplikowane, trzeba się do niego jednak odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem jest wizyta w sklepie detailingowym w Warszawie. To tam znajdziesz wszystkie potrzebne Ci produkty. Wiele osób decyduje się na użycie wody i szamponu do samochodu. Jest to sprawdzony środek, delikatny dla powierzchni pojazdu. Jeśli więc dobrze go użyjesz, na felgach nie powstaną żadne zarysowania czy zacieki. Coraz popularniejsze stają się także deironizery. Krwawa felga wejdzie w reakcje z zabrudzeniami i zmieni swój kolor na czerwony. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaobserwować na pozór niewidoczny brud zbierający się na felgach. Kiedy już dokładnie pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń, przychodzi czas na zabezpieczenie felg. Idealnym do tego autokosmetykiem jest wosk, który nada im także połysk.

Jak pozbyć się brudu z felg samochodowych?

Proces czyszczenia felg należy rozpocząć od dobrania specyfiku. Niektóre produkty musimy rozrobić z wodą w proporcjach podanych przez producenta, przed zakupem zapoznaj się więc z zaleceniami podanymi w opisie kosmetyku lub na jego etykiecie. Pamiętaj, że mycie opon i felg musi poczekać, aż ich temperatura spadnie. Nie zabieraj się więc za czyszczenie od razu po powrocie z wyprawy samochodowej. W ten sposób zadbasz nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale też o nieskazitelny wygląd auta. Nie pozostawiaj autokosmetyków zbyt długo na powierzchni felg. Zanim wyschną, należy je spłukać, zapobiegnie to powstawaniu nieciekawie prezentujących się zacieków. W związku z tym nie należy zabierać się za czyszczenie wszystkich felg naraz, ponieważ nie będziemy wtedy w stanie pozbyć się preparatu z ich powierzchni w wyznaczonym czasie. Dobrze umyte felgi trzeba pokryć woskiem, który stanie się warstwą zabezpieczającą. Dzięki niemu nasze auto będzie bardziej odporne na osadzanie się kurzu i metalicznego pyłu. Wpłynie to pozytywnie także na wygląd pojazdu, ponieważ zmniejszy prawdopodobieństwo powstawania zarysowań i sprawi, że felgi będą lśnić.

Na co z oferty sklepu detailingowego warto zwrócić uwagę?

Sklep detailingowy w Warszawie to miejsce, które powinien regularnie odwiedzać każdy kierowca. Znajdzie on tam wszystkie niezbędne do pielęgnacji felg i opon autokosmetyki. Aby zakupy były kompletne, warto zwrócić uwagę także na potrzebne do czyszczenia pojazdu akcesoria. Niektóre produkty możemy dostać w komplecie ze szmatką lub delikatną szczoteczką, jeśli jednak wybierzesz pojedynczy kosmetyk, z łatwością dobierzesz do niego oddzielne produkty, które mogą okazać się przydatne. Doskonałym przykładem jest aplikator do opon, który zmniejsza ryzyko zabrudzenia rąk. Przydatna jest także szczotka do felg, której kształt umożliwi Ci szczegółowe oczyszczenie opon. Wszystkie przybory wyprodukowane zostały z myślą o miłośnikach motoryzacji, są więc na tyle delikatne, że ich użycie nie tworzy ryzyka zarysowania powierzchni.

One Comment

  1. Bardzo fajny i rzeczowy materiał. Oby więcej takich postów

Comments are closed.