fbpx

Autokosmetyki idealnym sposobem na ochronę auta przed czynnikami atmosferycznymi Leave a comment

Decydując się na regularną pielęgnację naszego samochodu, warto postawić na takie autokosmetyki, które doskonale sprawdzą się jako dodatkowe zabezpieczenie lakieru przed szkodliwym działaniem czynników pogodowych. Jak więc odpowiednio zadbać o stan powierzchni lakierowanej pojazdu?

Niemal każdy kierowca zdaje sobie sprawę ze szkodliwego działania warunków atmosferycznych na stan powierzchni lakierowanej samochodu. Skrajnie wysokie bądź niskie temperatury, promieniowanie ultrafioletowe, intensywne opady deszczu czy śniegu- wszystkie te czynniki bardzo negatywnie wpływają na karoserię, która jest narażona na ich działanie praktycznie bezustannie. Jak zatem odpowiednio zadbać o nasze auto, by lakier zachował swoją świeżość i kolor? Doskonałym rozwiązaniem jest inwestycja w profesjonalne autokosmetyki, szeroko dostępne w sklepach detailingowych w Warszawie, zarówno online, jak i stacjonarnie. Warto regularnie pielęgnować nasz pojazd, aby cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą, a przy tym zachować elegancki i estetyczny wygląd auta przez bardzo długi czas. Na jakie produkty warto postawić, aby pielęgnacja naszego samochodu przebiegła sprawnie, dokładnie i solidnie?

Na jakie kosmetyki samochodowe warto postawić, aby zadbać o stan powierzchni lakierowanej auta?

W ofercie wielu sklepów detalingowych w Warszawie znajdziemy mnóstwo produktów przeznaczonych do regularnej pielęgnacji lakieru. Począwszy od quickdetailerów, poprzez woski samochodowe, skończywszy na powłokach ochronnych i gadżetach, do prawidłowego rozprowadzania poszczególnych produktów. Na jakie autokosmetyki warto się zdecydować, jeśli zależy nam na sprawnej i solidnej pielęgnacji? Doskonałym rozwiązaniem są właśnie quickdetailery, których rozprowadzenie na całej powierzchni lakierowanej jest szybkie i bezproblemowe. Produkt rozpylamy, po czym przecieramy ściereczką z mikrofibry do sucha. Jego działanie skupia się przede wszystkim na właściwościach hydrofobowych, czyli zabezpiecza karoserię przed wnikaniem wilgoci. Woski samochodowe zaś wymagają nieco więcej uwagi, ponieważ ich rozprowadzenie za pomocą odpowiedniej ścierki z mikrofibry jest dość czasochłonne. Jednak solidne i dokładne wtarcie wosku w powierzchnię lakierowaną zapewni doskonałą ochronę przed promieniowaniem słonecznym i intensywnymi opadami. W przypadku zaś powłok ochronnych, są to produkty przeznaczone do zabezpieczenia elementów gumowych, czy szklanych oraz powierzchni matowych, przy czym chronią przed utratą koloru.

Jak wybrać odpowiednie autokosmetyki, które ochronią nasze auto przed wilgocią?

Dopasowanie odpowiednich autokosmetyków do naszego auta zależy przede wszystkim od tego, ile czasu zamierzamy poświęcić na jego pielęgnację. Jeśli zależy nam na szybkiej aplikacji, doskonałym rozwiązaniem będą quickdetailery, dostępne w sklepie detailingowym w Warszawie. W przypadku zaś, kiedy możemy sobie pozwolić na dokładną i nieco bardziej wymagającą aplikację, warto zdecydować się na woski samochodowe, których działanie jest absolutnie zadowalające i trwałe. Powłoki ceramiczne chronią nasze auto do 6 miesięcy, quickdetailery utrzymują swoje właściwości przez kilka tygodni, zaś woski zabezpieczają powierzchnię lakierowaną od kilku do kilkunastu miesięcy. Zanim więc podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego produktu, warto zapoznać się z jego działaniem oraz trwałością.

Dlaczego zabezpieczenie lakieru jest takie ważne w procesie pielęgnacji auta?

Żywotność i funkcjonalność naszego samochodu zależy od wielu czynników, jednak to odpowiednie zabezpieczenie lakieru nawierzchniowego odgrywa najbardziej istotną rolę. Dlaczego? Otóż regularnie woskowana karoseria nabiera właściwości hydrofobowych, przestaje być tak podatna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych i jest bardziej odporna na mikrouszkodzenia czy zarysowania. Wpływa to bezpośrednio na wytrzymałość naszego pojazdu i oczywiście na jego doskonałą prezencję, na czym również nam bardzo często zależy. Jeśli w pielęgnacji auta pominiemy zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni lakierowanych, narazimy lakier na szybkie blaknięcie, obniżenie jego wytrzymałości oraz wnikanie wilgoci, co zmniejsza żywotność produktu i wpływa na estetyczny wygląd całego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *