fbpx

Ręcznik do samochodu – dlaczego warto go posiadać? Leave a comment

Auto to wizytówka kierowcy, warto więc zadbać o to, aby zawsze prezentowało się nieskazitelnie. Najlepszym na to sposobem jest regularne i dokładne mycie samochodu za pomocą polecanych specyfików z warszawskiego sklepu detailingowego. Jednak oprócz pozbywania się zanieczyszczeń z powierzchni pojazdu bardzo ważne jest także jego suszenie, do którego świetnie sprawdzi się ręcznik do samochodu.

Często ludziom wydaje się, że szampon samochodowy wystarczy, aby pojazd lśnił przez długi czas. Mimo że jest to niesamowicie skuteczny specyfik, to najlepsze efekty uzyskamy, jeśli użyjemy go razem z innymi produktami dostępnymi w sklepie detailingowym w Warszawie. Do mycia auta najczęściej używamy wody, która zdecydowanie jest niezastąpiona, ale pozostawiona zbyt długo na karoserii może spowodować pojawienie się nieatrakcyjnie wyglądających zabrudzeń. Mimo że ciecz nie jest bardzo szkodliwa, to usunięcie takich śladów często okazuje się problematyczne. Aby uniknąć walki z tego typu znakami, powinniśmy zaopatrzyć się w ręcznik do samochodu, który proponuje nam warszawski sklep detailingowy.

Jak wybrać doskonały ręcznik do samochodu?

Wybierając ręcznik do samochodu, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Pierwszym z nich jest materiał, z którego produkt został wykonany. Aby na karoserii nie pojawiły się nowe zarysowania, ręcznik do samochodu musi być miękki i delikatny. Takie właśnie są produkty z mikrofibry. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy, jaką gramaturą charakteryzuje się artykuł. Idealny ręcznik do samochodu powinien móc pochwalić się gramaturą przynajmniej 400 g. Sklep detailingowy w Warszawie posiada w swojej ofercie produkty, które spełniają to wymaganie. Wybierając produkt dla siebie, nie można zapomnieć także o dopasowaniu jego wielkości. Praca ręcznikiem do samochodu o zdecydowanie za małych wymiarach będzie żmudna i długotrwała, za duży może jednak za bardzo wchłaniać wodę, przez co na powierzchni auta pozostaną smugi. Najlepszym wariantem okazują się mikrofibry o uniwersalnych wymiarach 60×90 cm. Dobrze jednak wypróbować kilka opcji i wybrać taką, z którą praca wyda nam się najbardziej komfortowa.

Czy obszycie ma znaczenie?

Istnieje kilka rodzajów ręczników do samochodu, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że znaczenie ma nie tylko powierzchnia ściereczki, ale także jej obszycie. W sklepie detailingowym w Warszawie znajdziemy artykuły z obszyciem satynowym lub mikrowłóknowym. Będzie się ono różnić w zależności od przeznaczenia danego produktu, który może być dedykowany do suszenia szyb, lakieru, karoserii i ogólnego dotarcia auta. Możemy natrafić także na propozycje bezszwowe, niezwykle delikatne z laserowo wyciętymi krawędziami. Jeśli poszukujemy ręcznika z najwyższej półki, zwróćmy uwagę na to, czym został obszyty. Materiał powinien być niesamowicie subtelny, ponieważ ma bezpośredni kontakt z powierzchnią pojazdu i może powodować jej uszkodzenia. Każdy renomowany warszawski sklep detailingowy dba o swoich klientów i w ofercie przedstawia same propozycje najwyższej jakości, które nie będą niszczyć karoserii.

Jak prawidłowo używać ręcznika do samochodu?

Dobór ręcznika do samochodu to nie wszystko. Bardzo ważne jest także jego bezbłędne używanie. Rozpoczynając osuszanie auta, należy pamiętać, że mikrofibra ma za zadanie wchłonąć pozostałą na powierzchni wodę. Nie powinniśmy więc pocierać karoserii ściereczką, ponieważ może to być dla pojazdu bardzo szkodliwe. Jeśli w danym miejscu zauważamy pozostałą wodę, przykładamy ręcznik do samochodu i czekamy, aż wchłonie on niechcianą ciecz. Jeśli uzyskaliśmy już zadowalający efekt, przychodzi czas na osuszenie kolejnych części auta. W tym celu ręcznik do samochodu trzeba delikatnie unieść do góry, nie ruszając nim na boki. Właśnie taka technika sprawi, że na samochodzie nie pojawią się rysy, a cała woda zniknie i nie pozostawi zacieków ani innych śladów. Ręcznik do samochodu to niezbędny element ekwipunku każdego kierowcy. To dzięki niemu konserwacja auta będzie kompletna, a zakupy w sklepie detailingowym w Warszawie udane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *