fbpx

Jak dbać o samochód latem? Leave a comment

Jeśli chcemy aby nasz samochód cieszył oko przez cały sezon, musimy o niego zadbać. Sprawdzamy jak się za to zabrać i o czym pamiętać! 

Czy warto dbać o lakier? 

W sezonie letnim, kiedy słońce mocno świeci na lakierze samochodu widać wszystkie niedoskonałości jak niewielkie rysy, czy zacieki po niepoprawnym procesie mycia. Musimy także pamiętać że promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce powodują że lakier blednieje i matowieje. Tajemnicą nie jest też że na lakier wpływają również ptasie odchody, które pod wpływem temperatury mogą uszkodzić lakier. 

Jak dbać o lakier? 

Wbrew pozorom dbanie o lakier samochodu w trakcie lata nie jest aż tak skomplikowane jakby się mogło wydawać. Powinniśmy pamiętać o regularnym myciu naszego pojazdu a także o woskowaniu. Dla wielu kierowców mycie samochodu to strata czasu, bo przecież za chwile znowu się zabrudzi. Są w wielkim błędzie, ponieważ dokładnie umyta karoseria umożliwia poprawne nałożenie wosku. To właśnie ten specyfik stanowi najlepszą ochronę przed słońcem, wodą czy wyżej wymienionymi ptasimi odchodami. Wosk jest swego rodzaju tarczą, odbija promienie słoneczne, zanim zdążą przejść przez warstwę farby i osłabić jej pigment. Ułatwia też usuwanie wody, a to powoduje że samochód na dłużej pozostaje czysty, ponieważ brud tak łatwo nie przylega do samochodu. Wosk powinniśmy ponownie nakładać raz na dwa do czterech tygodni. Oprócz oczywistego zabezpieczenia nadajemy również dzięki temu połysk naszemu samochodowi. Jeśli wcześniej nie dbaliśmy o lakier w naszym pojeździe musimy pamiętać by nie ufać wszelkim magicznym środkom reklamowanym w telewizji. Onie niestety nic nie pomogą. Jedynym ratunkiem dla wyblakłego lakieru, który jest naturalnym wynikiem eksploatacji samochodu, jest zastosowanie specjalistycznych past i urządzeń polerskich. Usuniemy za pomocą nich rysy i przebarwienia. Więcej informacji na temat dbania o lakier uzyskamy w Sklepie Detailingowym DeepCut w Warszawie.

Gdzie szukać pomocy? 

Proces przywracania świeżości lakieru naszego samochodu nie jest trudny. Jest za to bardzo wymagającym procesem. W tym wypadku chodzi o cierpliwość i dokładność. Brak odpowiedniej wiedzy może uszkodzić lakier. Wystarczy że za długo będziemy polerować w jednym miejscu i dotrzemy do lakieru bazowego i to praktycznie uniemożliwi nam wyprowadzenie tego do stanu pożądanego. Sukces tkwi w odpowiednim podejściu o dobrych produktach. Wsparcia w wyborze odpowiednich produktach oraz doboru odpowiedniego sprzętu można szukać w specjalistycznych sklepach detailingowych w Warszawie. Znajdziemy w nich produkty od sprawdzonych producentów, którzy przygotowują specyfiki konkretnie do polerowania lakieru. Znajdziemy tam również produkty do pielęgnacji tapicerki w samochodzie, niezależnie od tego czy jest ona ze skóry naturalnej, skaju czy też ze zwykłego materiału. Jeśli z kolei nie mamy czasu, albo boimy się, że możemy uszkodzić nasz samochód, w dobrych sklepach detailingowych w Warszawie możemy zakupić również usługi. Sklep Detailingowy DeepCut w Warszawie oferuje nam Mycie Detailingowe, które pomoże zabezpieczyć lakier w naszym aucie. Zadbamy tam również o Koła i Felgi dzięki zabezpieczeniu ceramicznym. Jeśli chcemy wyczyścić wnętrzne samochodu, przygotowane dla nas są Pranie wnętrza wraz z usługami detailingowymi. Pozwoli to wyczyścić tapicerkę wraz z fotelami z nadaniem ponownego blasku. Jeśli posiadasz samochód ze składanym dachem czyli tak zwany cabriolet, znajdziesz tutaj usługę mającą na celu wydobycie z dachu cabrioleta głębię koloru wraz z zabezpieczeniem. Dodajmy do tego ofertę na korektę lakieru i regenerację lamp i mamy w komplecie usługi potrzebne do wydobycia piękna w naszym aucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *