fbpx

Jak nadać naszemu pojazdowi połysk? Leave a comment

Kto podejmował się polerowania samochodu wie jaki to żmudny i wymagający proces. Przyjrzyjmy jak doprowadzić lakier do połysku. 

Jak wygląda proces polerowania samochodu – krok po kroku

Bardzo ważne jest, by przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac sprawdzić stan lakieru. Sprawdzamy głębokość rys w lakierze. Musimy pamiętać że do polerowania nadają się rysy, których głębokość nie sięga do bazowej warstwy lakieru. Mierzymy grubość powłoki lakierniczej. Polerowanie auta to inaczej usuwanie części lakieru, dlatego też kontrola grubości powłoki jest tak istotna. Nie chcemy przecież uszkodzić naszego samochodu. Ponowne lakierowanie samochodu może być bardzo kosztowne. W kolejnym kroku powierzchnia musi zostać dokładnie umyta i oczyszczona z zanieczyszczeń które mogą uszkodzić lakier w procesie polerowania. Zwracamy uwagę przede wszystkim na progi i nadkola bo tam bardzo często osadza się brud np w postaci smoły czy pyłu z klocków hamulcowych. Przechodzimy do nakładania pasty polerskiej na specjalistyczną gąbkę i rozprowadzamy po całej powierzchni. Pamiętajmy, że podczas polerowania zaczynamy od wysokich obrotów i z czasem kiedy przejdziemy do wykańczania zmniejszamy obroty. Nie powinniśmy dociskać gąbki zbyt mocno. Nie chcemy wyrządzić większych szkód. Ten zabieg pozwala uzyskać większy połysk. Po wszystkim przecieramy powierzchnię lakieru ściereczką z mikrofibry i sprawdzamy efekt naszej pracy. Jeśli udało się zlikwidować uciążliwą rysę, możemy nałożyć niewielką ilość wosku na wcześniej polerowaną powierzchnię i czekamy na wyschnięcie. Teraz to wszystko musimy wypolerować. Do tego sprawdzi się ściereczka z mikrofibry, lub jeśli nie chcemy robić tego ręcznie możemy użyć specjalistycznego sprzętu. 

Polerowanie ręczne czy usługa specjalisty?

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do różnego rodzaju produktów i sprzętów dzięki którym można samemu zabrać się za polerowanie samochodów. W poszukiwaniu odpowiednich produktów należy udać się do sklepu detailingowego w warszawie – gdzie wykwalifikowani doradcy pomogą nam z doborem produktów. W dobrym sklepie dobierzemy produkty zarówno do pielęgnacji wewnątrz samochodu jak i na zewnątrz. To ważne by zaopatrywać się w jednym miejscu w produkty do pielęgnacji samochodu. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze. Zakupy w specjalistycznym sklepie są o tyle lepsze od zakupów w popularnych ogólno branżowych sklepach internetowych, ponieważ możemy uzyskać potrzebne informacje na temat aplikacji środków czy doboru maszyn, od osób które są specjalistami w branży.  Jeśli natomiast nie mamy czasu, bądź boimy się że nie uda nam się zrobić tego profesjonalnie, możemy zwrócić się do specjalistów w zakresie usług detailingowych. Jeżeli znajdziemy sklep z produktami do detailingu w którym również możemy zdecydować się na usługi z tego zakresu to znaczy że dobrze trafiliśmy. Taki zestawienie spotkamy w sklepie detailingowym Deepcut w Warszawie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *