fbpx

Jak odpowiednio zabezpieczyć skórzane fotele? Leave a comment

Nie od wczoraj wiadomo że skórzane fotele w samochodzie zwiększają jego prestiż i wartość ogólną. Jak zatem dbać o skórę by po latach nie utraciła swojej pierwotnej urody? 

Zalety i wady skórzanych foteli skórzanych

Musimy pamiętać, że zalet w przypadku posiadania foteli skórzanych w swoich samochodach nie jest tak wiele jakby się to mogło wydawać. Z racji tego, że społeczeństwo coraz bardziej się bogaci, a wraz z rozwojem internetu więcej informacji na temat samochodów sprawia że coraz więcej osób przestało traktować jako tylko środek transportu i szuka opcji na uatrakcyjnienie wyposażenia samochodu. Jedną z takich atrakcji są właśnie fotele skórzane. Posiadając takie fotele z pewnością docenimy łatwość usuwania niektórych występujących zabrudzeń i to bez różnicy czy skóra na naszych fotelach jest pochodzenia naturalnego czy też jest tak zwanym skajem, czyli skórą sztuczną. Oczywiście nie unikniemy zabrudzeń w stu procentach, ale w porównaniu do foteli pokrytych zwykłymi materiałami, bądź też w bardziej wyszukanych przypadkach alcantarą czy zamszem, plamy szybciej i prościej  usuniemy w przypadku foteli skórzanych. Nie bez znaczenia jest też kolor takiej skóry. Fotele w jasnych odcieniach będą trudniejsze w utrzymaniu porządku od tych w ciemniejszych barwach. Jedną z wad skórzanych foteli na pewno jest ich cena, a także codzienne użytkowanie. O ile wizualnie fotele takie są bardzo atrakcyjne, o tyle codzienna wygoda nie jest na wysokim poziomie. Latem fotele skórzane nagrzewają się do tego stopnia, że mogą nawet poparzyć naszą skórę. W zimie z kolei ciężko usiąść na zimnej skórze. 

Odkurzanie, mycie i pielęgnacja skórzanych foteli skórzanych

Dbanie o skórę nie jest trudne. Samo czyszczenie fotela nie jest skomplikowane i każdy z nas może łatwo go wyczyścić. Musimy na początku zadać sobie pytanie – z jakiego materiału nasz fotel jest zrobiony. Czy jest to skóra naturalna czy już syntetyczna, ponieważ musimy dobrać odpowiednie preparaty. Na samym początku zabieramy się za odkurzanie za pomocą domowego odkurzacza. Ważne jest abyśmy do tego podeszli w sposób dokładny i delikatny by nie zarysować skóry. Ziarenka piasku i okruchy mogą porysować naszą powierzchnię. W następnym kroku wykonujemy wstępne czyszczenie czystą wodą. Zwilżoną ściereczką przecieramy fotele. Pamiętajmy, że zbyt dużo wody jest szkodliwy dla skóry w naszych fotelach. Ściereczkę musimy dobrze wykręcić. Zabieg ten nie ma na celu dokładnego wymycia tapicerki, a jedynie usuwa kurz i drobny osad z powłoki ochronnej skóry. Na tym etapie możemy sięgnąć po profesjonalne kosmetyki do czyszczenia i pielęgnacji skór. Preparat nakładamy w pierwszej kolejności na miękką szmatkę z mikrofibry i nią czyścimy skórzaną powierzchnię foteli pozwalając sobie na dogłębne wcieranie preparatu. Bardzo ważne jest to by wykonywać to skrupulatnie by mieć pewność że preparat dotarł do wszelkich możliwych zakamarków. Na uszkodzenia skóry najbardziej narażone są łączenia bo te napinają się pod ciężarem osoby siedzącej w fotelu. 

Jakie preparaty są zalecane do pielęgnacji foteli skórzanych? 

Sklep detailingowy Deepcut.pl posiada w swojej ofercie szeroki zakres produktów do zabezpieczania skórzanych powierzchni. Oprócz zestawów do czyszczenia skóry znajdziemy tam także preparaty odżywiające skóry zarówno jasne i ciemne. Znajdziemy ponadto wszelkiego rodzaju emulsje do nawilżania bądź też kleje do skór. Całość w połączeniu z atrakcyjnymi cenami i profesjonalną obsługą sprawi że zakupy w sklepie DeepCut będą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *