fbpx

Jak zabezpieczyć tapicerkę samochodu? Leave a comment

Każdy kierowca wie, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja samochodu. Abyśmy mogli użytkować auto długo, musimy zadbać o jego dobrą kondycję. Nie wystarczy mycie i woskowanie karoserii, ponieważ równie ważne jest wnętrze pojazdu. Należy więc regularnie myć i odpowiednio zabezpieczyć tapicerkę.

Pranie tapicerki to obowiązek, który muszą wypełniać wszyscy właściciele samochodów. Zanim jednak się za to zabierzemy, powinniśmy dobrać detergenty, które nie uszkodzą materiału, z jakiego wykonane są fotele. Istnieje kilka rodzajów tapicerki- najczęściej możemy spotkać wariant materiałowy. Mimo że jest on bardzo prosty w czyszczeniu, należy to robić w miarę często. Aby efekty czyszczenia siedzeń utrzymały się jak najdłużej, warto udać się do sklepu detailingowego w Warszawie i wybrać odpowiedni do danego tworzywa impregnat. Jego zadaniem jest ochrona tapicerki przed niekorzystnym wpływem wody oraz przed powstawaniem trudnych do usunięcia plam. Podobnym specyfikiem można potraktować także tapicerkę z alcantary.

Jak wygląda proces czyszczenia tapicerki?

Tapicerkę materiałową możemy umyć, używając jedynie mokrej ściereczki. Jeśli nie pomoże ona na plamy, warto wybrać jeden z uniwersalnych produktów dostępnych w sklepach detailingowych w Warszawie. Jeśli siedzenia są welurowe, powinniśmy nieco bardziej uważać na dobór specyfików. Taka tapicerka jest niezwykle przyjemna w dotyku i wygodna do siedzenia, trzeba ją jednak często odkurzać. Unikniemy w ten sposób wnikania różnego rodzaju paprochów w siedzenia. Wielu kierowców może pochwalić się skórzanymi siedzeniami. Bez wątpienia dodadzą one każdemu pojazdowi prestiżu i sprawią, że jazda będzie przyjemnością. Niestety, tego typu siedzenia po pewnym czasie mogą wyblaknąć, a tworzywo popękać. Aby tego uniknąć, konieczna jest konserwacja skóry, którą musi poprzedzać jej dokładnie wyczyszczenie. W ten sposób efekty utrzymają się długo, a właściciel auta będzie mógł cieszyć się jego nienagannym wyglądem.

Na czym polega prawidłowa konserwacja skórzanych siedzeń?

Pielęgnację skórzanej tapicerki należy zacząć od wizyty w warszawskim sklepie detailingowym. To tam możemy zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne produkty, które wydłużą żywotność wnętrza pojazdu. Najlepsze markety mają w swojej ofercie produkty renomowanych firm, które są sprawdzone i nie powinny zaszkodzić ani pojazdowi, ani jego właścicielowi. Jeśli chcemy, aby skóra wyglądała atrakcyjnie przed długi czas, na bieżąco powinniśmy usuwać z niej zabrudzenia. Kiedy zauważymy plamę, nie warto czekać na dzień dokładnego czyszczenia auta. Trzeba wtedy wybrać odpowiedni środek czyszczący i pozbyć się brudu. W katalogu znajdziemy specjalne markery, które świetnie radzą sobie z punktowymi zabrudzeniami. Kiedy przychodzi czas na wielkie sprzątanie, powinniśmy wykorzystać specjalistyczny środek do czyszczenia tapicerki i wilgotną, delikatną gąbkę. Tylko prawidłowe czyszczenie sprawi, że siedzenia będą gotowe na dodatkowe zabezpieczenia. Jeśli więc chcemy bezbłędnie zaimpregnować skórę, zacznijmy od pozbycia się brudu z jej powierzchni.

Co zrobić, aby skórzane siedzenia nie niszczyły się?

Oprócz regularnego czyszczenia, które powinno odbywać się co trzy lub cztery miesiące, bardzo ważne jest zabezpieczenie skóry. Jeśli właściciel wywiąże się z tego obowiązku, skórzane siedzenia pozostaną nieskazitelne przez lata. W trakcie użytkowania materiał traci swoje właściwości, co może przyczyniać się do powstawania pęknięć i zarysowań na jego powierzchni. W związku z tym kierowca musi pomóc samochodowi i wybrać najlepsze środki do impregnacji. Dzięki nim woda nie będzie wnikać w siedzenia, a usuwanie powstałych już plam przestanie być problemem. Ważne jest, aby każdego specyfiku używać zgodnie z przeznaczeniem i według instrukcji. Po nałożeniu kosmetyku pielęgnacyjnego powinniśmy pozostawić auto otwarte- w ten sposób wszystkie użyte środki będą miały okazję wyschnąć, a wnętrze pojazdu wywietrzeje i w środku pozostanie jedynie upragniony zapach świeżości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *