fbpx

Jaki rodzaj zapachu do samochodu wybrać? Leave a comment

Wielu kierowców większą część swojego dnia spędza w samochodzie, dlatego zadbanie o to, jak wygląda i pachnie wnętrze naszego auta, jest niezwykle ważne. Porządek i wspaniały zapach wydobywający się z samochodu z pewnością będą mieć pozytywny wpływ na nasz nastrój, szczególnie jeśli wykorzystujemy auto do celów zawodowych i czas, który w nim spędzamy, jest wydłużony. Zapach samochodowy to proste akcesorium samochodowe, które dość często jest przez kierowców pomijane. To błąd, ponieważ zapach we wnętrzu auta można znacznie poprawiać nasze samopoczucie. Jak wybrać najlepszy rodzaj zapachu samochodowego i czym kierować się podczas wyboru?

Pierwszą decyzją, jaką powinniśmy podjąć podczas zakupu zapachu do auta, jest to, jaki rodzaj zapachu znajdujące się w jego wnętrzu najbardziej nam odpowiada. Jedni lubią kwiatowe lub owocowe, słodkie zapachy zaś inni wybierają mocne, bardzo trwałe nuty, warto zdecydować wcześniej jakich nut zapachowych poszukujemy, aby ułatwić sobie poszukiwania. Warto wziąć pod uwagę fakt, że wybrany przez nas zapach przez długi czas będzie nam towarzyszył podczas każdej podróży naszym samochodem, dlatego warto wybrać taki aromat, który naprawdę nam się podoba.

Zapach samochodowy – na co zwrócić uwagę?

Wybierając zapach samochodowy, powinniśmy oczywiście kierować się głównie naszymi upodobaniami, jednak jeśli często podróżuje z nami rodzina, czy przyjaciele, to warto wybrać takie nuty zapachowe, które nie będą dla nich drażniące. Jeśli często podróżujemy z żoną, czy dziećmi, to warto wybierać naturalne odświeżacze samochodowe takie jak mięta, owoce, czy delikatne nuty kwiatowe, w przypadku, gdy ktoś nie lubi zapachów piżmowych, będzie mu ciężko wytrzymać wewnątrz auta, jeśli zainwestujemy właśnie w taki odświeżacz. Podczas dokonywania wyboru warto również zwrócić uwagę na trwałość produktu, warto zapytać obsługę sklepu detailingowego w Warszawie o żywotność poszczególnych produktów i wybrać ten, który pozostanie z nami przez dłuższy czas. Warto również sprawdzić opinie w sieci, jeśli mamy na oku jakiś konkretny produkt, ponieważ one powiedzą nam sporo o samym zapachu, ale również o jego żywotności i wygodzie stosowania.

Rodzaj odświeżacza samochodowego dostosowany do naszych oczekiwań

Na rynku istnieje wiele rodzajów odświeżaczy samochodowych, dlatego warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i wybrać produkt, który im sprosta. Pierwszym rodzajem zapachów samochodowych są wiszące, kartonowe odświeżacze powietrza, które kojarzy chyba każdy kierowca. Często ten rodzaj zapachu ma kształt choinki, którą wiesza się na lusterku. Takie odświeżacze wyróżniają się atrakcyjną ceną, a długość uwalniania zapachu w ich przypadku to około 5 tygodni. Kolejnym rodzajem są żelowe odświeżacze, które można umieścić na desce rozdzielczej, aby przez długi czas emitowały zapach wewnątrz samochodu. Ogromnym powodzeniem cieszą się również zapachy samochodowe, które mocuje się do otworów wentylacyjnych naszego samochodu. Tego rodzaju odświeżacz wyzwala zapach za każdym razem, kiedy włączymy klimatyzator. Na rynku znajdziemy także odświeżacze mocowane przy otworach wentylacyjnych, w przypadku których możemy regulować ilość zapachu uwalnianego w naszym pojeździe. 

Możemy wybrać również odświeżacz samochodowy w aerozolu, jednak w tym przypadku sami musimy regularnie używać go jak dezodorantu do auta, aby cieszyć się przyjemnym zapachem w jego wnętrzu. W sklepie detailingowym w Warszawie możemy kupić nie tylko aerozole przypominające dezodorant, ale również perfumy samochodowe, których zapachy są wspaniałymi, wysokiej jakości kompozycjami zapachowymi, które po rozpyleniu utrzymują się w samochodzie przez dłuższy czas. Wśród nowinek znajdziemy także karty zapachowe, które możemy umieścić dosłownie w każdym miejscu w naszym aucie, aby emitowały przyjemny, subtelny zapach. Jeśli nie wiemy, które rozwiązanie wybrać, to dobrym pomysłem będzie odwiedzenie sklepu detailingowego osobiście i dokonanie ostatecznego wyboru po zapoznaniu się z wszystkimi produktami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *