fbpx

Jak zadbać o samochód latem? Leave a comment

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim pierwsze upały i promienie słoneczne. Wychodząc na zewnątrz latem, każdy z nas odpowiednio dba o to, żeby zabezpieczyć swoją skórę, jednak wiele osób zapomina, że tak, jak dbamy o siebie, powinniśmy również zadbać o nasz samochód. Wysokie temperatury, kurz i brud, a także letnie deszcze mogą mieć negatywny wpływ na to, w jakim stanie będzie karoseria naszego samochodu. Jak zadbać o nasz samochód latem?Latem, szczególnie kiedy na zewnątrz świeci ostre słońce, karoseria naszego samochodu jest narażona na blaknięcie i matowienie, a jeśli mamy ciemny lakier samochodowy, to efekty nasłonecznienia mogą okazać się bardzo widoczne. Latem pojawia się również problem ptasich odchodów, które po zaschnięciu i przyklejeniu się do karoserii samochodu mogą trwale uszkodzić lakier samochodowy. Także pyłki kwiatów, które latem pojawia się na zewnątrz, mogą spowodować zmiany na naszej karoserii. Ze względu na liczne problemy z samochodem, jakie mogą wystąpić w sezonie letnim, warto odpowiednio zadbać o nasze auto. Prawidłowe czyszczenia i pielęgnacja nie tylko zabezpieczy auto, ale również sprawi, że będzie prezentowało się wspaniale, a przy tym znacznie wolniej ulegało zabrudzeniom. 

Czyszczenie samochodu

Podczas każdej pory roku nasz samochodów musi zmagać się z innymi czynnikami, które mogą negatywnie wpłynąć na jego stan. Latem samochód również wymaga specjalnego traktowania, które pomoże mu przetrwać trudne warunki związane z aktualnie panującą porą roku, do jednej z czynności, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest czyszczenie samochodu. W okresie letni warto myć samochód co 2 lub 3 tygodnie, ponieważ po tym czasie warstwa zabrudzeń staje się zbyt duża. Czyszcząc samochód najlepiej używać ściereczek z mikrofibry ze sklepu detailingowego w Warszawie, ponieważ nie rysują one lakieru. Poleca się również, aby myć swoje auto ręcznie, ponieważ niezwykle ważne jest docieranie do nawet najdalej ukrytych miejsc. Czemu to takie ważne? Myjąc samochód bardzo dokładnie, możemy dobrze przygotować go do dalszej pielęgnacji, która dzięki czystej powierzchni pojazdu będzie jeszcze efektywniejsza. 

Skuteczna ochrona przed słońcem, czyli woskowanie i polerowanie

Po dokładnym czyszczeniu samochodu należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie go, tu z pomocą przychodzi nam woskowanie i polerowanie. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z samodzielnym woskowaniem samochodu, to warto wybrać sklep detailingowy w Warszawie, który w swojej ofercie posiada nowoczesne autokosmetyki, które są nie tylko łatwe w użyciu, ale również niezwykle skuteczne. Podobnie jak przy czyszczeniu samochodu, podczas jego woskowania warto zaopatrzyć się w ściereczki z mikrofibry, ponieważ stanowią one spore ułatwienie podczas rozprowadzania wosków i past. Wosk doskonale radzi sobie z zatuszowaniem małych uszkodzeń, a także z ochroną auta przed powstawaniem nowych. Co więcej, woskowanie nadaje pojazdowi połysk, a to pozytywnie wpływa na doskonałą prezencję każdego samochodu. Jeśli wybierzemy dobry wosk, możemy liczyć na to, że nasz samochód zyska wspaniałą powłokę ochronną, która podczas promieniowania słonecznego latem jest szczególnie potrzebna.

Gdzie szukać dobrych środków do pielęgnacji samochodu?

Jeśli zdecydujemy się na wzmożone dbanie o samochód w okresie letnim oraz dokładne, częste czyszczenie go, to z pewnością potrzebne nam będą dobrej jakości autokosmetyki. W supermarketach często można znaleźć tego rodzaju produkty, jednak w takich miejscach najczęściej ciężko znaleźć kosmetyki samochodowe z wysokiej półki. Do dokonania takich zakupów warto wybrać sklep detailingowy w Warszawie, który specjalizuje się w sprzedaży produktów przeznaczonych do samochodów. Wybór takiego miejsca to nie tylko pewność, że będziemy mieli możliwość dokonania wyboru spośród najlepszych autokosmetyków, ale również okazja do otrzymania fachowej porady od personelu, który posiada potrzebną wiedzę i doświadczenie związane z prawidłowym dbaniem o każdy, nawet najmniejszy detal samochodu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *