fbpx

Jak zadbać o tapicerkę samochodową, aby świetnie zachowała się przez lata? Leave a comment

Każdy kierowca wie, jak ważny jest wygląd pojazdu. Auto jest naszą wizytówką, dlatego zawsze należy o nie dbać, regularnie czyszcząc nie tylko karoserię, ale też tapicerkę. W ten sposób zrobimy ogromne wrażenie na naszych pasażerach oraz sprawimy, że jazda będzie dużo przyjemniejsza dla kierowcy. Jak jednak sprzątać wnętrze pojazdu, aby tapicerka nie zużywała się zbyt szybko?

W różnych markach i modelach samochodów spotkamy się z wieloma rodzajami tapicerki. Zanim więc zabierzemy się za czyszczenie siedzeń, musimy dobrać odpowiedni do nich specyfik. Pomoże nam w tym oferta sklepu detailingowego w Warszawie, który proponuje produkty przeznaczone do czyszczenia każdego elementu pojazdu. Z dopasowanymi artykułami możemy bez obaw zająć się usuwaniem brudu. Niektórzy preferują oddać auto do profesjonalisty, który za opłatą wypierze tapicerkę. Jest to jednak kosztowne rozwiązanie. Najlepszym sposobem na zadbane auto jest więc jego samodzielne czyszczenie, które pozwoli nam skupić się na każdym zakamarku samochodu i nie nadszarpnie domowego budżetu.

Jak dobrać najlepszy autokosmetyk do czyszczenia tapicerki?

Kosmetyki samochodowe to produkty, które muszą być ostrożnie dobrane do powierzchni, na jakich zamierzamy ich użyć. Zły detergent może być szkodliwy dla danego elementu pojazdu, przed rozpoczęciem szczegółowego mycia warto więc sprawdzić na małej części materiału, czy środek czyszczący nie pogorszy jego stanu. Wybór autokosmetyku należy uzależnić przede wszystkim od tworzywa, z którego wykonana jest tapicerka. Do obić materiałowych polecane są odkurzacze piorące i uniwersalne produkty do ich czyszczenia. Możemy spotkać się także z tapicerką z alcantary. Jest to jeden z najłatwiejszych w pielęgnacji materiałów, jeśli nie ma na nim uciążliwych plam, wystarczy przetarcie wilgotną ściereczką. Jeśli cenisz sobie domową atmosferę i nawet a aucie chcesz czuć się niezwykle bezpiecznie i swobodnie, wybierz pojazd z siedzeniami welurowymi. Ich miękkość przekonuje do siebie wiele osób, jednak nie można zapomnieć o regularnym odkurzaniu, po którym przychodzi czas na pranie tapicerki. Aby proces czyszczenia zakończył się pomyślnie, obicia muszą dokładnie wyschnąć. Pozostaw więc auto otwarte i cierpliwie poczekaj, aż wnętrze będzie całkowicie suche.

Jak wyczyścić skórzane siedzenia?

Najbardziej prestiżowym rozwiązaniem używanym przez producentów aut jest tapicerka skórzana. Jej doskonały wygląd z pewnością doceni każdy miłośnik motoryzacji. Aby jednak prezentowała się nieskazitelnie przez długi czas, właściciel pojazdu musi regularnie ją konserwować. Powinno się to odbywać przy pomocy środków dedykowanych do skórzanych obić. Najlepiej usuwać zabrudzenia od razu po ich pojawieniu się, używając do tego specjalistycznych środków. Raz na jakiś czas warto nieco bardziej się przyłożyć i całe siedzenia umyć preparatem i delikatną gąbką. W przypadku skóry ważna jest jej ochrona- na czystą tapicerkę nakładamy więc impregnat i pozwalamy mu wyschnąć. Jego zadaniem jest zapobieganie powstawaniu zarysowań i pęknięć na obiciach.

Na jakie produkty ze sklepu detailingowego w Warszawie się zdecydować?

Sklep detailingowy w Warszawie może pochwalić się bogatą ofertą produktów przydatnych przy sprzątaniu wnętrza samochodu. Możliwe jest kupowanie pojedynczych produktów, takich jak środek do czyszczenia tapicerki, wosk do skóry czy magiczna gąbka usuwająca nawet najbardziej problematyczne plamy. Innym sposobem jest wybór zestawu, w którego skład wchodzą wszystkie niezbędne artykuły. Najczęściej jest to środek do czyszczenia, odżywka ochronna, ściereczki z mikrofibry i szczotka, wszystko dopasowane do jednego rodzaju obić. Pranie tapicerki może być czasochłonnym zadaniem, aby je sobie ułatwić, należy wybrać produkty polecanych marek. Dzięki nim będziemy w stanie pozbyć się całego kurzu, okruchów, a nawet sierści naszych pupili. Środki działające punktowo doskonale nadają się dla rodziców podróżujących z dziećmi, poradzą sobie nawet z plamami po flamastrach czy napojach. Jeżeli więc pragniesz, aby siedzenia w Twoim aucie przez wiele lat pozostały nienaruszone, co jakiś czas dokładnie je wyczyść i potraktuj impregnatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *